چند اصل کاربردی برای بستن چمدان
جمعه 13 دی 1392 ساعت 09:04 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست امیر توانا | ( نظرات )

luggage traveling چند اصل کاربردی برای بستن چمدان

شما چطور چمدان‌تان را می‌بندید؟ از آن دسته آدم‌هایی هستید که همیشه در سفر چیزی گم کرده‌اند یا دنبال چیزی می‌گردند؟ بستن مناسب چمدان می تواند سفر راحت‌تر و لذت‌بخش‌تری را برای شما رقم بزند.اهمیت بستن چمدان برای آن دسته از افرادی که معمولا به سفرهای طولانی نمی‌روند، بیشتر است. پس اگر شما هم یکی از این افراد هستید، این مطلب دارچین را از دست ندهید.

۱ – اولین قدم برای بستن چمدان، نوشتن فهرستی از تمام اشیایی است که قصد دارید در چمدان خود داشته باشید. این فهرست شامل لباس‌ها، کفش، لوازم آرایشی و بهداشتی، داروها، شارژرها و مدارک و حتی لوازمی است که برای کار کردن در طول سفر (مانند لپ تاپ) به آن‌ها احتیاج دارید. همچنین باید راهنماهای هتل‌ها، جاذبه‌های منطقه و نقشه‌ها و شماره تلفن‌های ضروری را در این فهرست بگنجانید. تمامی آنچه را که قصد دارید در سفر با خود ببرید را در یک فهرست بنویسید و هیچ چیزی را از قلم نیاندازید.
۲ – مواردی که معمولا به سادگی فراموش می‌شوند؛ هیجان سفر گاهی باعث می‌شود مهمترین اشیایی را که برای راحتی و دلچسب کردن سفر به آن‌ها نیاز داریم، فراموش کنیم. از این موارد میتوان به مسواک، خمیر دندان، جوراب اضافه، عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب و همچنین لوازم اصلاح شخصی و دئودورانت اشاره کرد.
۳ – محدود بودن فضا را فراموش نکنید؛ آیا واقعا به پنج جفت کفش و چهارعدد کت برای یک سفر سه روز احتیاج دارید؟
۴- در هنگام بستن چمدان همیشه به آب و هوای مقصد مورد نظرتان و همچنین نوع فعالیت‌هایی که قصر دارید در سفر انجام دهید توجه کنید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا از بردن لباس‌ها و لوازم اضافی و جاگیر خودداری کنید. اینکار فضای بیشتری برای گنجاندن اشیای دیگر در چمدان در اختیار شما می‌گذارد...

۵ – برای جلوگیری از حمل لباس اضافه به پیش‌بینی وضع هوا توجه کنید. ولی اگر مقصدتان آب‌و‌هوای متغیری دارد، تعدادی لباس مناسب با خود همراه کنید، تا با تغییر وضعیت هوا غافلگیر نشوید. سعی کنید از لباس‌هایی که برای تمام فصول مناسب هستند، مانند ژاکت‌های نخی و یا کت‌های سبک استفاده کنید. این نوع پوشش‌ها در هر فصلی قابل استفاده هستند و در صورت مواجهه با آب‌و‌هوای متغییر بسیار کارآمد هستند.
همچنین توجه داشته باشید جنس و نوع لباس‌هایی که به همراه می‌برید، از نوعی باشند که در صورت چندبار پوشیدن ظاهر آراسته و تمیز خود را از دست ندهند. برای مثال به جای شلوارهای پارچه‌ای از شلوارهای جین یا کتان با رنگ‌های متنوع استفاده کنید که هم در شرایط آب‌و‌هوایی متغییر قابل استفاده هستند و هم امکان پوشیدن آن‌ها در چند روز متوالی وجود دارد و به ظاهر آراسته و مرتب شما لطمه نمی‌زند.
Mobile Travel Apps چند اصل کاربردی برای بستن چمدان
۶ – هم‌خوانی رنگ‌ها را فراموش نکنید؛ در نظر گرفتن هم‌خوانی رنگ‌ها در انتخاب لباس‌هایی که در چمدان به همراه می‌برید به شما امکان انتخاب پوشش‌های ساده، متنوع‌تر و مهم‌تر از همه ساده‌تر را در طول سفر خواهد داد. برای مثال شلوارهای جین و یا شلوارهای تیره رنگ با همه رنگ‌های دیگر و انواع پیراهن‌ها و تی‌شرت‌ها هم‌خوانی دارند.
این کار به شما کمک می‌کند تا در عین حفظ آراستگی ظاهرتان، به راحتی پوشش خود را انتخاب کرده و دغدغه‌ای از نظر هم‌خوانی لباس‌های مختلف با همدیگر نداشته باشید. پس سعی کنید تمامی انتخاب‌هایتان با همدیگر هم‌خوانی داشته باشند.
۷- کیسه‌های پلاستیکی محکم برای لباس‌های کثیف؛ اگر امکان شست‌و‌شوی لباس‌ها در طول سفر برایتان میسر نیست، می‌توانید آن‌ها را در کیسه‌های پلاستیکی قرار دهید و در چمدن جای دهید. این‌کار باعث می‌شود که به راحتی لباس‌های تمیز و کثیف را از هم جدا کنید و در هنگام انتخاب پوشش تمیز و آراسته دچار سردرگمی نشوید.
۸ – صرف‌نظر از طول مدت سفرتان حتما از کیف‌های کوچک سفری برای حمل لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده کنید. اگر برای مدت طولانی قصد ماندن در یک مقصد ثابت را دارید به این کار نیازی نیست. در غیر این‌صورت این‌کار دسترسی سریع به این لوازم (مانند مسواک و خمیر دندان و یا کرم‌ها) را امکان‌پذیز می‌کند و از سردرگمی شما در هنگام نیاز به این لوازم جلوگیری می‌کند.
همچنین هنگام تمام شدن موادی ماند صابون و یا کرم‌ها یا خمیر دندان، تنها کار لازم بازبینی این مجموعه کوچک است. اگر این لوازم را به صورت پراکنده در جای جای چمدان قرار دهید برای هربار استفاده از آن‌ها دچار آشفتگی و سردرگمی می‌شوید. پس مطمئن شوید که همه این لوازم ضروری در یکجا کنار هم و قابل دسترس هستند.
۹ – از بسته‌بندی مناسب لوازم آرایشی و بهداشتی مطمئن شوید؛ تنها سرازیر شدن کمی شامپو و یا نشت مقداری کرم در کیف محل نگهداری این لوازم کافی است تا تمام مجموعه به تعویض مجدد احتیاج داشته باشد. بنابراین از محکم و قابل اطمینان بودن بسته بندی لوازم داخل کیف اطمینان حاصل کنید . اینکار به سادگی از بروز یک فاجعه تلخ جلوگیری می‌کند.
۱۰- از مزایای اقامت در هتل استفاده کنید؛ در صورتی‌که قصد اقامت در هتل را دارید لازم نیست صابون و یا شامپو همراه خودتان ببرید. همچنین میتوانید خمیر دندان را به صورت محلی و از فروشگاه‌های موجود در مقصد تهیه کنید و فضای کیف کوچک‌تان را به لوازم دیگر مانند حالت‌دهنده‌ها اختصاص دهید.
۱۱- حتما پیش از بستن چمدان از محدودیت‌های مرزها و فرودگاه‌ها اطلاع پیدا کنید. در صورتی‌که قصد دارید به صورت زمینی از مرزها عبور کنید، از پلمپ‌های مخصوص برای کیف‌ها و چمدان‌های خود استفاده کنید تا مطمئن شوید که بارتان پیش از بازبینی ماموران گمرک باز نشده است.
۱۲ – لوازم سنگین‌تر مانند کتاب و لپ‌تاپ را در قسمت پایینی چمدان جای دهید تا در هنگام حمل، تعادل بارتان حفظ شود. لباس‌ها و لوازمی را که احتمال احتیاج ضروری به آن‌ها کمتر است، را روی آن‌ها و لباس‌ها را در بالاترین قسمت چمدان قرار دهید. به این ترتیب در هنگام حمل بار، چمدان شما به اطراف متمایل نمی‌شود همچنین دسترسی به لوازم و وسایل ضروری‌تر مانند لباس‌ها آسان‌تر و سریع‌تر است.
۱۳- فهرست‌تان را فراموش نکنید؛ پس از جای دادن هر کدام از موارد فهرست لوازم مورد نیاز سفرتان، آن‌ها را به ترتیب از فهرست خط بزنید تا احتیاجی به بازبینی مجدد و به هم ریختن بار سفرتان در هنگام بستن چمدان نداشته باشید.

Responsible Travel Tips چند اصل کاربردی برای بستن چمدان
۱۴ – اگر برای لباس‌هایی که لازم است صاف و بدون چروک باشند، فضای کافی در اختیار ندارید، می‌توانید آن‌ها را به دقت تا کرده و روی هم قرار داده و به صورت یک رول فشرده در بیاورید. اینکار باعث کم حجم و قابل حمل شدن این دسته از لباس‌ها شده و از چروک شدن آن‌ها جلوگیری می‌کند.
۱۵- برای لباس‌های گرم و حجیم‌تر مانند پوشش‌های زمستانی از کیف‌های پلاستیکی فشرده‌سازی لباس استفاده کنید. کیف‌های فشرده‌سازی لباس که این روزها بسیار رایج هستند، قابلیت کاهش حجم اشغال شده توسط لباس‌ها تا ۷۵ درصد را دارند و می‌توانند فضای قابل استفاده بیشتری در چمدان در اختیار شما قرار دهند.
به خاطر داشته باشید
هدف از سفرهای غیر کاری لذت بردن از اوقات فراغت و آرامش خاطر است. بنابراین سعی کنید تا حد ممکن ساده و سبک سفر کنید و برای بستن یک چمدان بی‌عیب و نقص به خودتان اضطراب و تشویش وارد نکنید.

(منبع مجله دارچین)


مرتبط با:


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic