چگونه بدون احساس درد کفش پاشنه‌بلند بپوشیم؟
جمعه 13 دی 1392 ساعت 09:29 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست امیر توانا | ( نظرات )

Shoe photo 1024x813 چگونه بدون احساس درد كفش پاشنه‌بلند بپوشیم؟

 آیا پاهای شما هم از پوشیدن ساعات طولانی کفش پاشنه بلند در محل کار درد می‌گیرد؟ دارچین به شما روش‌هایی برای رهایی از این درد آموزش می‌دهد. روش‌هایی که هم شما را از شر این دردها راحت می‌کند و هم ظاهر شیک و خانمانه شما را حفظ می‌کند.بدن انسان به شکلی طراحی شده است که تمامی اعضای بدن در حالت عمودی در تعادل قرار گرفته‌اند. به شکلی که میتوان خط صافی را از مرکز سر تا پاشنه پا رسم کرد. در این حالت عمده وزن سر، شانه‌ها و قسمت فوقانی بدن بر پهلوها و بعد از آن تمامی وزن بدن بر روی استخوان‌های پاشنه پا قرار می‌گیرد.

هنگامی که کفش پاشنه بلند به پا می‌کنید، بخشی از این وزن به استخوان‌های ضعیف‌تر جلوی پاها از جمله انگشتان تحمیل می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود که درد در مفاصل انگشتان و قوزک پا آغاز شود. این حالت حتی ممکن است سبب تخریب اعصاب این نواحی شود.این آسیب هنگامی خطرناک‌تر می‌شود که کفش‌های نوک تیز پوشیده باشید. هر چقدر هم که پاشنه کفش بلندتر باشد، ماهیچه‌های سینه پا بیشتر کشیده می‌شود و در نتیجه این درد تا ماهیچه‌های ساق پا و زانو ادامه پیدا می کند.

راه برطرف کردن این دردها و جلوگیری از این خطرات چیست؟

گام اول؛ نجام نرمش‌های ساده

انجام نرمش‌های ساده پا نخستین گامی است که می‌توانید برای کمک به خودتان بردارید. قوزک پا را به صورت دورانی بچرخانید. انگشتان خود را ماساژ دهید. اگر یوگا تمرین می‌کنید هم که چه بهتر! حرکت‌های مربوط به پاشنه‌های پا را چندبار در روز تکرار کنید.

گام دوم؛ استراحت پاها

راه دیگر ایجاد دوره استراحت پا در ساعات کار است. برای چند ثانیه، کفش‌ها را از پا در بیاورید و تمرین قوزک پا را انجام دهید.

گام سوم؛ دقت در خرید کفش

گام بعدی دقت در خرید کفش پاشنه بلند است. زمان خرید می‌بایست به چهار نکته دقت کنید: تخت کفش، پنجه کفش، قسمت فوقانی و پاشنه کفش.
تخت کفش؛ تخت کفش نباید زیادی سفت یا برعکس بیش از اندازه نرم باشد.
پنجه کفش؛ پنجه کفش باید گنجایش هر پنج انگشت را داشته باشد.
قسمت فوقانی؛ قسمت فوقانی باید قوزک پا را حمایت کند.
پاشنه کفش؛ پاشنه کفش نباید بیش از اندازه بلند باشد .

How to Wear High Heel Shoes Pain Free Intro 1024x658 چگونه بدون احساس درد كفش پاشنه‌بلند بپوشیم؟

در زندگی تمامی زنان روزی فرا خواهد رسید که راحتی و آرامش جای خود را به زیبایی و مدگرایی می‌دهد، شاید آن روز در زندگی بسیاری از ما به این زودی‌ها فرا نرسد، اما می‌توان با ایجاد تغییرات کوچک و هوشمندانه از سلامت در کنار زیبایی لذت برد.می‌توانید در فاصله منزل تا محل کار از کفش طبی یا راحتی استفاده کنید و در محل کار کفش خود را تعویض کنید.

(منبع مجله دارچین)


مرتبط با:


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic