بیوگرافی و عکس های علیرضا علیا
یکشنبه 8 دی 1392 ساعت 10:39 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست امیر توانا | ( نظرات )

علیرضا علیا متولد 1350 تهران، كارشناس ریاضی. وی بازیگری تئاتر را از دوران كودكی آموخته و دانش آموخته اولین دوره كلاس های آزاد بازیگری كارگاه امین تارخ سال 72 می باشد. اولین بازی سینمایی وی آخرین شناسایی سال 71 و همچنین ورود به عالم حرفه ای سینما و تلویزیون به عنوان بازیگر و مجری بیش از 52 برنامه مختلف هنری تلویزیون و گویندگی در رادیو و گویندگی بسیاری از برنامه های مستند تلویزیونی را عهده دار بوده است. از دیگر فعالیت های كاری ایشان بازی در سریال فروشگاه، دومین انفجار، انتظار سرخ، روزهای مه آلود، پلیس جوان، قدرت، ارثیه سبز، چراغی در مه، آیینه های نشكن، شاید برای شما هم اتفاق بیافتد، سال های مشروطه و... تله فیلم های سایه، تنهایی رود، نقش لیلی، صبح امید، تقاطع شب، بی بی، خانه كاغذی و... را می توان اشاره كرد. از جمله جشنواره های شركت كننده جشنواره فیلم شهر، یازدهمین جشنواره فیلم و تئاتر فجر، شركت در جشنواره فیلم فجر در سال 82، با فیلم دوشیزه، جشنواره فیلم پلیس با فیلم خانه كاغذی.
در ارائه بازی های حسی موفق ترم می گوید از دوران ابتدایی به بازیگری علاقه مند شده و كارش را از صحنه های تئاتر آغاز كرده است.از كارهایش می توان به فیلم های ماه وش، دوشیزه، آخرین شناسایی و ... اشاره كرد. علیرضا علیا در حال حاضر سریال تبریز در مه را به روی آنتن شبكه یك سیما دارد كه در آن در 2 نقش متفاوت ظاهر شده است. البته او پیش از این كار در سریال های سال های مشروطه با محمدرضا ورزی (كارگردان) همكاری كرده بود. به این بهانه به سراغش رفتیم تا از خودش بیشتر برایمان بگوید. اولین جرقه بازیگری برای شما چطور زده شد و در چه شرایطی؟...

شاید باور نكنید. اما این اتفاق در كلاس چهارم دبستان برایم افتاد. آن زمان یك معلم قرآن داشتم كه علاوه بر تدریس قرآن، در تئاتر هم فعالیت می كرد. یك روز ایشان به من گفت می خواهم تو را با خودم به كلاس های تئاتر ببرم. من خیلی تعجب كردم چون ذهنیتی در مورد این كار نداشتم و برایم جالب بود. به هر حال با معلم قرآنم به یكی از تمرینات تئاتر رفتم و خیلی اتفاقی یكی از نقش های اصلی را ایفا كردم. از آن به بعد جرقه بازیگری در من زده شد و بعد ها توانستم در تئاترهای شهر، نصر، سنگلج و ... به روی صحنه بروم. اولین كار تصویری تان چه كاری بود؟با فیلم آخرین شناسایی ساخته علی شاه حاتمی.

 وقتی بازی خودتان را روی پرده سینما دیدید چه حسی پیدا كردید؟

به نظرم اساسا در كارهای تصویری بازی ها بسیار غلو شده هستند و این اتفاق در تئاتر خیلی كم وجود دارد.

 چرا بازیگرانی كه در تئاتر بازی می كنند با وسواس به سمت كارهای تصویری می آیند؟

چون تئاتر بسیار صادقانه تر از سینما و تلویزیون است. البته هنرمندان تئاتر هرگز از این كه در قاب سینما یا تلویزیون بتوانند خودشان را ببینند بدشان نمی آید. بخصوص در حال حاضر كه شرایط در تئاتر ما اصلا خوب نیست و در حق بازیگران اجحاف می شود.

 شما خودتان را یك بازیگر حسی می دانید یا تكنیكی؟

به نظر من تكنیك خیلی خوب است و هرچه دانش انسان زیادتر باشد با تكنیك های بیشتری می تواند آشنا شود. اما به نظرم در بازیگری حس، حرف اول را می زند. برای همین بسیاری از بازیگران كه تنها تكنیك را در كارشان لحاظ می كنند خندیدن یا گریه كردن برایشان دشوار است. به هر حال من حس بازی كردن را بیشتر دوست دارم و احساس می كنم خودم هم در ارائه بازی های حسی موفق ترم. و اما تبریز در مه. از اولین آشنایی تان با محمدرضا ورزی برایمان بگویید. آشنایی من با ایشان به زمانی برمی گردد كه داشتند مجموعه «سال های مشروطه» را می ساختند. سر آن كار با ورزی آشنا شدم و همین آشنایی باعث شد كه در سریال سال های مشروطه در چند سكانس بازی كنم و به نظرم محمدرضا ورزی یكی از كارگردان هایی است كه در همه كارهایش حرفی برای گفتن دارد.

 پس احتمالا همین آشنایی هم باعث حضور شما در سریال تبریز در مه شده است؟

شاید. یادم است زمانی كه پلان آخر سریال «سال های مشروطه» را ضبط می كردیم ورزی به من گفت من برای كار بعدی ام حتما خودم با تو تماس می گیرم. اسفند 88 بود كه با من تماس گرفت و گفت من دارم شخصیت قائم مقام فراهانی را در كار جدیدم براساس تو می نویسم، اما بعدها كه تست گریم دادم این امكان میسر نشد و تصمیم بر این گرفته شد كه من نقش عسگرخان را ایفا كنم.

ولی شما 2 نقش را در این سریال ایفا كردید.

بله. آقای ورزی نقش نماینده انگلیس را هم به من واگذار كردند.

خب همزمان بازی در 2 نقش برایتان سخت نبود؟

خیر. گریم متفاوتی كه داشتم در این مورد خیلی به من كمك كرد. ضمن این كه سعی كردم در میمیك صورت و حتی صدایم هم تفاوت هایی ایجاد كنم تا شخصیت هایی كه بازی می كنم شبیه به یكدیگر نباشند.

بازی در این كار چقدر زمان برد؟

نزدیك به 8 ماه بازی ام در این سریال طول كشید. 

آیا برایتان پیش آمده كه وسط كار خسته شوید؟

بله. این حسی است كه ممكن است هر بازیگری آن را تجربه كرده باشد، اما چون یك عشقی پشت این كار وجود دارد آن خستگی كمتر در جسم آدم باقی می ماند.شما در این سریال گریم متفاوتی هم دارید. معمولا گریم شما چقدر زمان می برد؟

نزیك به 2 ساعت گریمم طول می كشید. گاهی آنقدر خسته می شدم. كه وسط كار می رفتم تا كمی قدم بزنم. 

قصه تبریز در مه را چقدر دوست داشتید؟

به نظرم قصه جذابی دارد. البته فیلمنامه دستخوش تغییراتی شد و فكر می كنم مهم ترین حسن این سریال در این است كه قصه آن، هم روایی است و هم عاشقانه. 

این سریال بسیار پربازیگر است. در ابتدا به این مساله فكر نمی كردید كه ممكن است به دلیل تعدد بازیگران این مجموعه شما كمتر دیده شوید؟

خیر. چون به نظرم تمام بازیگران در این سریال نقش اول هستند و هر كدام از آنها حرفی برای گفتن دارند. 

تبریز در مه را بیشتر دوست دارید یا سال های مشروطه را؟

به نظرم هر دوی این سریال ها در جای خود قابل دفاع هستند، اما به نظرم تبریز در مه قوی تر از سال های مشروطه شده است. 

فكر می كنید مخاطبان این سریال هم چنین نظری دارند؟

تا به حال كه با بازخوردهای مثبتی روبه رو شده ایم و فكر می كنم چون قصه این كار در مورد تاریخ معاصر ایران است توانسته نظر خیلی از مخاطبان را به دست آورد. معمولا برای انتخاب كارهایتان چه چیزهایی را مدنظر قرار می دهید؟

فیلمنامه و كارگردان برایم خیلی اهمیت دارند چون اگر این دو خوب باشند طبیعتا نقش هم درست طراحی شده است و می توان با اعتماد سراغ آن كار رفت.

تا به حال شده از اعتماد نسبت به كاری كه كرده اید پشیمان شده باشید؟

بله، اما اجازه بدهید نام نبرم. 

آیا توانسته اید در طول این سال ها هم تجربه هایی را كه می خواستید به دست آورید؟

خیر. البته به خیلی از خواسته هایم رسیده ام، اما دریای هنر آنقدر گسترده است كه تو همیشه تشنه تر می شوی و نیاز داری چیزهای تازه ای را تجربه كنی. 

از كدام كارگردان بیشتر آموختید؟

همه كارگردان هایی كه با آنها كار كرده ام طبیعتا دریچه تازه ای را به روی من گشوده اند، اما به شخصه محمدرضا ورزی را خیلی دوست دارم، چرا كه تفكرات خاص و ویژه ای دارد.

 بازی كدام یك از همكارانتان را در سریال تبریز در مه بیشتر می پسندید؟

به نظرم همه دوستان خوب بودند و تلاش خودشان را كرده اند و خوشحالم از این كه در كاری بازی كرده ام كه اساتیدم همه در آن حضور داشته اند مانند استاد جمشید مشایخی، محمد مطیع، رضا فیاضی و ... 

در آینده چه كارهایی از شما شاهد خواهیم بود؟

در یك سریال 90 قسمتی به كارگردانی محمد درمنش به نام تلنگر بازی كرده ام كه البته قصه های این سریال به صورت اپیزودی است و من به عنوان یكی از شخصیت های اصلی در این كار ظاهر شده ام. 

آیا حاضرید باز هم در تئاتر بازی كنید؟

بله. من خاطرات خوبی در تئاتر دارم، اما به شرط آن كه شرایط مهیا باشد. متاسفانه به مراتب دیده ام كه یا حقوق بازیگران تئاتر را نمی دهند یا با تاخیر می دهند، اما گاهی هم به دلیل نبودن شرایط اجرای نمایش ها لغو می شود. هیچ گاه نخواسته اید بجز بازیگری كار دیگری انجام دهید؟

البته من كارهای دیگری هم بجز بازیگری انجام می دهم مثل نوشتن خط. مثلا تیتراژ سریال تبریز در مه را من خطاطی كرده ام، اما خوشبختانه دنیای بازیگری همه چیزهایی را كه می خواستم به من داده و اگر هزار بار دیگر هم به دنیا بیایم باز هم همین حرفه را دنبال خواهم كرد. به نظر شما آدم های معمولی می توانند روزی بازیگر شوند؟ بله، امكانش وجود دارد. برای مثال حسین عابدینی یك نوجوان معمولی بود، اما دیدیم كه در فیلم های مجید مجیدی چقدر خوب درخشید و چقدر با احساس بازی می كرد. در صورتی كه حتی تحصیلات آكادمیك هم نداشت. بنابراین این مساله خیلی دور از ذهن نیست.و بهترین بازی شما از نگاه خودتان؟ نمی دانم، این دیگر به سلیقه مخاطب برمی گردد. اما برای ارائه نقش هایم در سریال تبریز در مه بسیار زحمت كشیدم و آ نها را دوست دارم.

(منبع ماهان دانش)


مرتبط با:

برچسب‌ها: علیرضا علیا ,

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ali شنبه 2 شهریور 1398 10:21 ب.ظ
این اولیا خیلی کسکشه من شاگردش بودم از مدرسه رسالت این کونی هرکی نمره کم میگرفت میگفت باید برای تو تاپاله دود کنن خیلی کسکشه زن باز هم هست
https://gynaecologischekankervragen.nl/atlant-gel/ پنجشنبه 3 مرداد 1398 08:10 ب.ظ
You will find a number of options agreed to staffs who are dissatisfied
with all the magnitude of these penis. While these might be provoking if you'd like
just before increase the size of ones male member, people should be aware of with the intention of mainly system don't enable you
to complete the outcomes you're meaning on behalf of.

We reconsidered the very best male member growth supplement with the aim of am
there on hand available at hand. Impression absolve to safeguard them out and about and decide what type is the better to suit your
needs.
Next one more 1 could be the repulsive male organ magnification tablets.
Those will be the 1 to will not grant anyone any
ends in duration connected with penile swelling save for finish up affecting people injury.
Many am present products associated with lack of knowledge.
They am located manufactured by natives exactly who will not have ample realization regarding male member swelling supplement yet persevere on achieving them at least
in addition to turn out grant their own users hurt.

There has in no way become a officially authorized method in favor
of male member growth, but means with the intention of enable
work-in to help clip stresses for their manhoods with the purpose of
stretching a several centimeters added befall broadcast.
Fermin یکشنبه 30 تیر 1398 09:43 ب.ظ
Fair your current girly wall and grow the queen in the Run Seeing L .
a . Upshot. You'll want to rub a gown or else one thing girlie to a Burn rubber Year Los Angeles incident.
Don’t wear away jeans if you end up being put on heels along with a nice clothing of which illustrates nearly skin tone.
Don’t erode whatever you wore to operate, but instead, something feminine, with diamond necklace, kind spasm,
nothing loose, save for trimming, along with something proves
away from your own pilings survives boon with heels.
Earrings will probably agricultural show them your luxury whether you might be
conventional, take advantageous taste, in addition to creates them somewhat
in order to compliment a person arranged.
asal سه شنبه 4 دی 1397 06:29 ب.ظ
بابای منه خیلی ادم گوهیه بااون زن بیریختش هرجاهستی دست به خاک بزنی عن شه
دوشنبه 19 آذر 1397 01:18 ب.ظ
چطوری پارسا
دوشنبه 19 آذر 1397 01:14 ب.ظ
علیرزا اولیا خیلی اشقاله اخلاق سگ مادر جنده همچین خودشو میگیره دانیال
دوشنبه 19 آذر 1397 01:08 ب.ظ
اقای الیا اخلاقش گهه مثل سگ پاچه میگیره مرتیکه انتر معلم من بود تومدرسه ی ولیعصر کرج حرومزاده تولد براش کادو میبوردیم که نمره بده من دانیالم شاگرد پارسالش
عرفان جمعه 18 آبان 1397 08:44 ب.ظ
من شاگرد آقای علیامحترم هستم وعلاقه ی زیادی دارم وامیدوارم باکمک ایشان به مقتع بازیگری برسم
شنبه 5 آبان 1397 01:25 ق.ظ
سلام من حسین منافی هستم یکی ازشاگردان اقای علیادرکلاسهای راهنمایی مدرسه شهیدچمران واقع درمهرشهرکرج امیدوارم هرکجاکه هستین پیروزوشادمان درکنارخانواده باشین افتخارمیکنم که معلم عزیزم به جایگاه والاتری رسیده وروز به روزبه پیشرفتهایش اضافه شودوماکیف کنیم آقای علیا دوسسستت دارم فداااااات
ستایش چهارشنبه 2 آبان 1397 10:30 ب.ظ
خیلی جالبه اقای علیا بجای بازیگری الان در تپ سی کار میکنن من تپسی گرفته بودم ایشون اومده بودند.
علیرضاخسروشاهی یکشنبه 4 شهریور 1397 11:39 ق.ظ
بسمه تعالی
باسلام واحترام من آقای علیا رادوست دارم ایشون استاد بازیگری من درآموزشگاه معراج هنر هستند ایشون خیلی چیزها درباره ی بازیگری مثل فیریز شدن راکرد تدوین رابه من آموخت ویه خبر خوبی برای آقای علیا دارم آقای فرهادنوری گارگردان سینما تلوزیون آمد آموزشگاه وقتی اتود مرادید مرا درفیلم خودش که قراراست ساخته شود یک سکانس یه من دادند دوست دارم این پیام به دست شمابرسد وشما هم خوشحالشوید انشالله سربلند وسلامت باشید وامیدوارم هر کاری که میکنید موفق موعید باشیدمن به صدخواهش ومنت. زخداخواسته ام

مرغ آمین به سراغت آید. ودعایی که توبرلبداری

به اجابت ببرد
choc دوشنبه 17 اردیبهشت 1397 09:55 ب.ظ
Magnificent goods from you, man. I've remember your stuff previous to and you
are just extremely magnificent. I actually like what you've received here, really like what you're saying and
the way in which in which you say it. You are making it enjoyable and you still take
care of to stay it sensible. I can't wait to learn far more from you.
That is actually a terrific website.
choc یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 02:02 ب.ظ
I'm not sure exactly why but this weblog is loading incredibly slow for me.

Is anyone else having this problem or is it a problem on my end?
I'll check back later on and see if the problem still exists.
is joma jewellery silver دوشنبه 20 فروردین 1397 10:50 ب.ظ
Jewellery should, nonetheless, express the kind, considerate and caring significance of the
love and constructive emotion that a man has
for a lady.
سه شنبه 14 فروردین 1397 06:21 ب.ظ
سلام من محمدرضا لطفی کلاس7/2مدرسه ولیعصر هستم
ایشون اخلاق خیلی بدی دارن و خیلی عصبانی هستند ودر سال تحصیلی 96دوشنبه و سه شنبه در مدرسه ما یعنی ولیعر هستند
سعید داراب شنبه 11 فروردین 1397 12:08 ق.ظ
سلام سعید داراب ،شاگرد سال 1376اقای اولیا بودم ،ایشون نمونه هستند ،یاد اون دوران بخیر،مدرسه شهید اسدالله زاده کرج
مطفی عزیزی یکشنبه 5 فروردین 1397 03:53 ب.ظ
سلام من مصطفی عزیزی هستم تازه گوشی خریدم.آقای سهیل کاظمی خیلی گوه میخوره هیچ بازیگر خوبی نیستن و قرآن را که کلام خدا است در نوبت دوم فقط معنی می نوشتیم چون عقب بودیم در کلاس هشتم من و سهیل کاظمی با هم بودیم کاظمی بسیار پاچه خوار است. و علیا هیچ معلم و بازیگر خوبی نیستن.
Arian شنبه 9 دی 1396 09:07 ب.ظ
سلام من آرین خرم شاگرد آقای علیا هستم ایشون معلم ریاضی من هستن بسیار عالی
سه شنبه 14 آذر 1396 01:47 ب.ظ
منم محمدرضانوری درکلاس هشتم معلمم بودی درمدرسه امام حسین مرسی
anime mobile شنبه 8 مهر 1396 11:55 ق.ظ
ممنون از وبلاگ خوبتون. به سایت ما هم
حتما سر بزنید
apk downloader دوشنبه 3 مهر 1396 11:11 ب.ظ
خیلی خوب بود ممنون
How you can increase your height? شنبه 1 مهر 1396 11:17 ق.ظ
I love it when individuals get together and share opinions.
Great blog, keep it up!
Can exercise increase your height? سه شنبه 28 شهریور 1396 05:43 ق.ظ
If some one wants expert view on the topic of blogging and site-building after that i advise him/her to go to see this website, Keep up the good work.
feet pain شنبه 18 شهریور 1396 06:05 ب.ظ
Wow, awesome blog layout! How long have you been blogging
for? you made blogging look easy. The overall look of your website is
excellent, let alone the content!
BHW پنجشنبه 24 فروردین 1396 08:07 ب.ظ
Generally I do not learn article on blogs, but I wish
to say that this write-up very pressured me to check out and do it!
Your writing style has been amazed me. Thanks, very great
post.
manicure شنبه 19 فروردین 1396 02:36 ب.ظ
Hello there! This blog post could not be written any better!

Going through this article reminds me of my previous roommate!

He constantly kept preaching about this. I most
certainly will send this information to him. Pretty sure he will
have a very good read. Thank you for sharing!
SHS سه شنبه 5 بهمن 1395 12:54 ب.ظ

یکشنبه 3 بهمن 1395 04:44 ب.ظ
سلام
soheil kazemi چهارشنبه 3 آذر 1395 06:36 ب.ظ
سلام من سهیل کاظمی یکی از شاگردان آقای علیا هستم ایشون معلم قرآن من هستن و بسیار توانمند و باقدرت به یاد دادن کلام الله مجید می بردازن امید وارم هر جا که هستن موغق باشن
محسن نایب لو چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395 08:08 ب.ظ
باسلام، من محسن نایب لو هستم. بنده در مدرسه ی گروه بهمن ایشان راهفته ای چندبار ملاقات میکردم. اومعلم ریاضیات مابود و من شاگردزرنگ کلاس بودم و سعی میکردم بهترین بودن خود را از اوبیاموزم. ایشان فردی باهوش و زیرک بودند. ایشان درقالب معلمی نیز فردی دلسوز و مهربان بودند و من او را دوست دارم و هرکجا که هست برای ایشان آرزوی موفقیت در پناه خدا را میطلبم.سپاسگزارم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
 
نویسندگان
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو